KONST / Litografier / Färglitografi 13862088
nr 1386 2088
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Komposition med ansikte. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 74x52 cm, yttermått inklusive ram: 92x71 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:55:57
1.000 kr
1.100 kr
22 mar
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström